System liniowy POL-AUDIO SLA208M ND Zobacz większe

System liniowy POL-AUDIO SLA208ND neodymowy

SLA208M ND

Nowy produkt

System liniowy. Dwa 8" głośniki i dwa planarne głośniki wysokotonowe. Mała, kompaktowa. Komponenty neodymowe. Wymaga aktywnego podziału.

Więcej szczegółów

Towar dostępny na zamówienie

8,653.00 PLN brutto

Więcej informacji

SLA 208M ND to najmniejszy z serii koncertowych systemów liniowych POL-AUDIO. Jego zadanie to dostarczenie wysokiej jakości dźwięku przy jednoczesnym zachowaniu dyskretnego charakteru systemu nagłośnieniowego. Posiada zadziwiająco duże możliwości w odniesieniu do swojego rozmiaru i wagi (15,5 kg z pinami).

Każdy moduł systemu liniowego SLA 208M ND wyposażony jest w :

  • 2 x głośnik 8”/ 280W (AES) / SPL 98,5dB
  • 2 x głośnik planarny 4" / 80W (AES) / SPL 114dB

System dzięki dyskretnemu charakterowi idealnie pasuje do wszelkiego rodzaju obiektów kulturalnych typu: teatry, małe sale widowiskowe czy też jako bardzo mobilny system dla firm nagłośnieniowych. Jako jego największe zalety użytkowe uważa się łatwość i szybkość montażu oraz niewielką objętość i wagę ułatwiające w dużym stopniu transport.

Niewątpliwą zaletą systemu jest zmienne rozproszenie poziome ( dla głośników wysoko tonowych), które można dostosować do wymagań obiektu. Dzieje się tak za sprawą wymiennych "płetw" na przodzie kolumny.

Każdy model posiada w komplecie dwa zestawy wymiennych elementów (40 i 60 stopni, osobno dla lewej i prawej strony), które umieszcza się pod przednią siatką ochronną. Możliwe konfiguracje rozproszenia w poziomie to 80(40+40) lub 120(60+60) stopni.

Głośniki planarne wykorzystane w SLA 208M ND to przetworniki dedykowane do systemów liniowych. Zastosowanie tego typu głośników pozwala na wyeliminowanie różnic fazowych u wylotu przetwornika, w zakresie jednego modułu.

8” głośniki wyposażono w bardzo wydajne i silne magnesy neodymowe. Mimo niewielkiej wagi świetnie radzą sobie z wymianą ciepła chroniąc tym samym przetworniki przed przegrzaniem. Wykorzystane modele charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem mocy do wagi przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości dźwięku. Specjalny proces produkcyjny uodparnia membrany na wpływ wilgoci bez znacznego wpływu na jej wagę. Obudowa kolumny została wykonana ze sklejki liściastej i pokryta farbą strukturalną. Dzięki temu system może pracować nawet w ciężkich warunkach pogodowych. Front kolumny chroniony jest stalowym grillem oraz gąbką neutralną akustycznie.

System podwieszania SLA 208M ND składa się z trzech punktów mocowań ( dwa z przodu i jedno z tyłu na środku ). Dzięki takiemu ich rozmieszczeniu można było maksymalnie obniżyć wagę pojedynczego modułu. System w trakcie transportu umieszczany jest w skrzyniach transportowych ( po 4 moduły w każdej skrzyni ). Po zdjęciu pokrywy górnej skrzyni wystarczy podjechać z segmentem 4 modułów pod punkt podwieszenia i wygodnie podpiąć górną kolumnę do ramy.

Otwory w systemie podwieszania podpisane są wartościami kątów jakie otrzymamy po umieszczeniu w nich pinu blokującego szynę mocowania tylnego. Kąt odchylenia od osi kolumny, między kolejnymi modułami, ustawiamy w zakresie od 0 do 12 stopni ( co jeden stopień ). Rama do systemu SLA 208M ND umożliwia zarówno podwieszenie go do konstrukcji jak i ustawienie na podstawie ( np. klaster kolumn niskotonowych ) wykorzystując ramę jako bazę dla grona kolumn.

Opcjonalnym wyposażeniem systemu SLA 208M ND jest rama pozwalająca na ustawienie systemu na statywie.

Zakres pracy: 55Hz- 20kHz
Wymiary (HxWxD): 280x650x455
Złącza: 2xNeutrik NL4MP
Impedancja: HF 8Ω, LF 8Ω
Komponenty: 2 x 8" / 2" VC + 2 x 4"x1" / 1,75" VC
Rozproszenie: 110° / 10°
Skuteczność SPL: HF 114dB/LF 98dB
Moc muzyczna: HF 300W / L-MF 800W
Moc RMS: (AES) H 150W / L-MF 400W
Masa: 20 kg

2 innych produktów w tej samej kategorii: